Mini blog

UWAGA NA INFOSTRES!!!

Stres informacyjny dotyczy każdego z nas,choć może  nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Głównie technologia zalewa nas „morzem”informacji, często w agresywnej formie,tym bardziej że zazwyczaj sobie na to pozwalamy. Korzystanie z komórki,tabletu,oglądanie telewizji, słuchanie radia, czytanie prasy itp., w nieumiarkowanej i niekontrolowanej ilości działa destrukcyjnie.
Czy zdarzyło Ci się, że po ciężkim dniu pracy, kiedy wróciłeś do domu i włączyłeś wiadomości, po ich usłyszeniu poczułeś się jeszcze bardziej rozdrażniony i poirytowany? Może temat był przytłaczający, a może po prostu przyjąłeś zbyt wiele informacji w tym dniu? Jak często się nie wysypiasz ,bo za dużo czasu spędzasz w nocy na korzystaniu z Facebooka, czytaniu  newsów i plotek lub internetowym shoppingu? Nieograniczony dopływ informacji sprawia, że nasz mózg jest przeciążony, a myśli i działania są chaotyczne. Nie przykuwamy wystarczająco uwagi do słuchania swojego organizmu, zaniedbujemy relacje z samym sobą i  innymi.
Najprostszym sposobem wyeliminowania lub zmniejszenia infostresu w naszym życiu, jest ograniczenie użycia technologii. Najpierw poświęć trochę czasu na refleksje, jeśli możesz to włącz cicho relaksująca muzykę lub idź na spacer. Przeprowadź mentalną selekcje i zredukuj ilość czasu spędzonego z technologią która wpływa na Ciebie negatywnie. Może potrzebujesz wprowadzić nowe zasady dla siebie i swoich domowników, takie jak wyłączanie komórek i telewizji o ustalonej godzinie, czy czytanie wiadomości od znajomych, i odpisywanie na nie tylko raz dziennie przez maksymalnie pół godziny? Sam wiesz co jest dla Ciebie najlepsze, sformułuj priorytety, świadomie uporządkuj swoje życie, ale nie kontroluj go nadmiernie. Zaobserwuj które zmiany są korzystne, a które wymagają rewizji. Bądź konsekwentny i dostosuj technologie do swojego życia, a nie swoje życie do technologii.
Polecam robienie detoksu informacyjnego, czyli np. wyłączenie wszystkich sprzętów elektronicznych w niedziele i np. zrobienie rzeczy w domu,o których w codziennym biegu się zapomina, czy wybranie się na  wycieczkę na łono natury (może na wszelki wypadek z wyłączona komórka w plecaku w przypadku sytuacji awaryjnej!)
Zbalansuj swoje życie już teraz!!!

Zarezerwuj bezpłatną konsultację

Zapraszam na bezpłatną konsultacje.