Mini blog

 COACHING ONLINE KONTRA COACHING STACJONARNY

 

Czy coaching online jest tak samo efektywny jak spotkanie „twarzą w twarz”? W dzisiejszych czasach po podjęciu decyzji o skorzystaniu z pomocy coacha, stoi przed klientem podjęcie kolejnego wyboru. Czy skorzystać z usług coacha, który/która przeprowadzi sesje w swoim gabinecie lub dogodnym dla obu stron miejscu, czy może spróbować coachingu online?

Spotkania odbywające się „twarzą w twarz” w jednym pomieszczeniu praktykujemy od zawsze, więc jesteśmy do nich najbardziej przyzwyczajeni i często wierzymy, że jest to najlepsza opcja. Jeśli jesteśmy w stanie znaleźć świetnego coacha, z którym możemy się spotkać osobiście, to skorzystajmy z tej możliwości.

Nie mniej jednak znalezienie dla siebie najlepszego coacha nie powinno być uzależnione od tego, czy po prostu łatwo jest nam fizycznie spotkać się z drugą osobą w jednym miejscu. I to jest największa zaleta coachingu przez internet. Tutaj nie ma żadnych barier geograficznych, odchodzi czas i energia na organizowanie dojazdu. Jednak przede wszystkim możemy współpracować z coachem, którego metody i podejście do klienta odpowiadają nam w stu procentach i czujemy, że możemy stworzyć z nim relację, która będzie podstawą fantastycznych osiągnięć. Coaching przez internet tak samo jak robienie kursu lub nawet studiów w ten sposób, jest coraz bardziej popularną i jakże dogodną formą rozwoju osobistego. Możemy pogodzić to z innymi obowiązkami i wpleść w swój styl życia, ograniczenia tutaj są naprawdę niewielkie.

Osobiście zalety coachingu online poznałam po raz pierwszy z perspektywy coacha. Efekty współpracy pomiędzy coachem a klientem mogą być spektakularne, i nie ma to nic wspólnego z fizyczną obecnością w jednym pomieszczeniu. Obie strony muszą zadbać o komfort rozmowy, ciszę i prywatność. Jest to bardzo proste, wystarczy zamknąć się w pokoju czy gabinecie, uprzedzić domowników lub współpracowników i poprosić o godzinę lub dwie prywatności, nałożyć słuchawki na uszy i np. zrobić sobie kawę lub ulubioną herbatę. Po nawiązaniu połączenia i rozpoczęciu video rozmowy, pomiędzy coachem a klientem tworzy się przestrzeń do interakcji. Jest w niej miejsce na rozmowę, przeprowadzenie ćwiczeń coachingowych, refleksję, humor i powagę. Będąc zarówno w jednym pomieszczeniu jak i setki lub tysiące kilometrów od siebie, jest to tylko możliwe z coachem któremu ufamy, którego wybraliśmy kierując się naszymi wewnętrznymi odczuciami, że to właściwy dla nas trener personalny a nie po prostu taki, z którym dogodnie jest się nam spotkać.

Moje pierwsze konsultacje coachingowe są bezpłatne i zachęcam Cię do skorzystania z tej możliwości przed ostatecznym wyborem coacha. Da Ci ona sposobność poznania mnie osobiście i „wypróbowania” mojego stylu w coachingu online. Nie masz nic do stracenia, możesz tylko zyskać!

Zarezerwuj bezpłatną konsultację

Zapraszam na bezpłatną konsultacje.